We found 0 results. View results
Your search results

Bytový dom PREDMESTIE

Posted by BAUPOINT® on 25. marca 2023
0

Realizácia

2023

Lokalita

Podniková ulica, Bratislava, Nové Mesto

Bývanie na správnom mieste

V atraktívnej lokalite bratislavského Nového mesta na dnešnej Podnikovej ulici na mieste, kde kedysi stáli robotnícke domy Nobelovej továrne nazývané Stará kolónia, sme s rešpektom k charakteru okolitej zástavby navrhli projekt moderného 8-podlažného bytového domu s 80 bytovými jednotkami.

Moderná architektúra, kvalitné prevedenie spĺňajúce vďaka použitým riešeniam a materiálom náročné hygienické, akustické a energetické kritériá, najnovšie technológie zabezpečujúce komfort, bezproblémové parkovanie pre 99 automobilov na vlastnom pozemku, komunitná záhrada a altánok s lavičkami vo vnútrobloku so zeleňou, sú objektívnymi benefitmi projektu.

Skvelá poloha

Dôvod zostať v meste. Výborná dopravná dostupnosť, komplexná občianska vybavenosť a možnosti oddychu na neďalekých kopcoch Malých Karpát. Príležitosť pre tých, čo chcú mať všetky možnosti na dosah, žiť moderne v meste a predsa blízko k prírode v perspektívnej lokalite.

Spolu s komplexnou občianskou vybavenosťou lokality a výbornou dopravnou dostupnosťou ako do centra mesta, tak aj na diaľnicu alebo do okolitej prírody vďaka výhodnej polohe medzi ulicami Vajnorská a Račianska vytvára projekt bytového domu všetky predpoklady pre kvalitné mestské bývanie.

Občianska vybavenosť

Škola, škôlka, zdravotnícke zariadenie, lekáreň, reštaurácia, mestský park, detské ihrisko, tenisové kurty, fitnes, pošta, banka, supermarket či kultúrne centrum Nová Cvernovka. Základné denné potreby alebo športové a kultúrne vyžitie, všetko blízko v pešej dostupnosti.

Navrhovaný bytový dom má jedno podzemné podlažie, ktoré presahuje nadzemnú stavbu, mimo nadzemnej stavby sú na 1.NP spevnené plochy v podobe chodníka, komunikácie a parkovacích miest a osem nadzemných podlaží, z ktorých ôsme je čiastočne ustúpené.

Technické riešenie

Bytový dom je riešený ako dvojsekciový (sekcia A1 a A2), monofunkčný blok s dvomi nebytovými priestormi, tvorený jedným podzemným a ôsmimi nadzemnými podlažiami, ukončený plochou strechou.

Podzemné podlažie je riešené ako uzavreté parkovisko s napojením – vjazdom odkrytou rampou na cestnú komunikáciu Podnikovej ulice. Na podzemnom podlaží je situovaných 54 parkovacích miest a vstupy do jednotlivých sekcií bytového domu s výťahom a schodiskom.

Vstup do objektu je zabezpečený v úrovni 1.nadzemného podlažia ako bezbariérový, každá sekcia má samostatný vchod. Vstupné priestory zahŕňajú komunikačné časti, miestnosti elektromerov a zázemie pre upratovanie. V sekcii A1 je situovaný jeden priestor spoločnej miestnosti pre obyvateľov bytového domu. V sekcii A2 sa nachádza technické zázemie – odovzdávacia stanica tepla, a tiež jeden spoločný priestor pre obyvateľov bytového domu. V zadnej časti objektu sa nachádzajú prekryté parkovacie miesta a zadné vstupy.

Nadzemné podlažia sú riešené ako 2 a 3 izbové byty prístupné zo schodiskového priestoru s výťahom. Na každom podlaží sa nachádza 12 bytov s lodžiou alebo balkónom. Na 8.NP sa nachádza 8 bytov. Toto podlažie je čiastočne ustúpené a každý byt má terasu alebo loggiu.

Kvalitný štandard

Byty ponúkajú v základnej cene moderný štandard zahŕňajúci sanitu, dlažby, laminátové dvere a podlahy, prípravu na elektrické žalúzie a klimatizáciu a v spoločných priestoroch aj uskladnenie bicyklov či možnosti nabíjania elektromobilov v podzemnej garáži.

Nechajte sa prekvapiť ponukou atraktívneho, komfortného a kvalitného bývania pre všetky vekové skupiny. Projekt je v štádiu stavebného konania, v decembri r. 2020 bolo vydané rozhodnutie o umiestnení stavby.

  • NAJNOVŠIE PROJEKTY

  • Porovnanie